Blog

AnasayfaGENELBitirme Tezi İle Başarı Garanti
bitirme tezi

Bitirme Tezi İle Başarı Garanti

Üniversite yaşamının kaçınılmaz gerçekliği eğitim ve öğretim dönemi sonundaki bitirme tezi aşamasıdır. Elbette bu aşamayı başarılı bir şekilde geçmek ve istenilen tezin üniversite kriterlerine göre hazırlanarak teslim edilme süreci oldukça zorlu bir süreçtir. Bir bakıma eğitim almış kişinin kendi fikirleri ile bir yenilik getirmesi istenilen bu çalışma aslında öğrenciyi düşünmeye zorlayan ve hiç kimse tarafından daha önce işlenmemiş bir konuyu bulmaya zorluyor.  Kimse tarafından dile getirilmeyen fikirleri ortaya koymaya çalışmak ve bunlar üzerinde araştırma yapmak gibi teşvik edici bir çalışma olan tez, yüksek eğitimi bitirebilmenin yegâne yoludur diyebiliriz. Elbette böyle bir çalışma başladığında o çalışmanın öğrencinin bağlı bulunduğu üniversitenin kurallarına göre şekillenmesi gerekecektir. Çünkü her üniversite bağımsız bir kuruluş olarak kendi kurallarına göre öğrencilerinden tez talep ediyor. Peki, bir tez hazırlama fikri konusu gündeme geldiğinde nasıl hareket etmeniz gerekiyor? Hep birlikte yanıtlarını arayalım

Tez Hazırlama Aşamalarını Sırasıyla Takip Etmek Başarıyı Getiriyor

Öncelikle bu noktada sizlere önemli bir hatırlatmada bulunalım. Tez hazırlama aşamalarının tamamında danışmanlık hizmetleri sağlayarak sizlerin çalışmanın başlangıcından itibaren yanında olan kuruluşumuzdan profesyonel destek alabiliyorsunuz.  Konu seçme ile başlayan süreçten başlayarak sizlere danışmanlık hizmeti vermekten büyük mutluluk duyacağımızı ifade etmek isteriz. Tabi çalışmada bir başka önemli ayrıntı intihal konusudur. İntihal oranı bazı üniversitelerde %20 altında iken bazı üniversitelerde %30 veya %40 şeklinde olabilmektedir. İntihal oranının belirlenmesinde konu başlığının zorluğu ve bugüne kadar yazılan bilimsel metinlerin yeterliliği ölçü olarak alınmaktadır. Dolayısıyla kaldı ki bugün için dijital ortamda son derece hızlı bir şekilde intihal oranı yani alıntı&kopya belirlenerek öğrencinin çalışmanın kaçta kaçını kendisinin yaptığı rahatlıkla anlaşılmaktadır.

Tez Çalışmasında Kaynakların Önemini Unutmayalım

Faydalandığımız kaynakların açıkça gösterildiği dipnot kısmında yanlışlık yapılmaması ve tezi inceleyecek akademik kuruluşun gerekli kontrolleri yapmasına imkân sağlanması bakımından oldukça önemli bir detaydır. Bunun dışında her bir konu başlığı içindekiler kısmı ve 1 giriş bölümünden oluşan tez çalışmasının elbette en can alıcı noktası sonuç bölümünde aktarılanlar olacaktır. Dolayısıyla akademik kuruluş çalışmayı kontrol ederken önce giriş yani çalışmanın sunumunu incelerler, ardından sonuç kısmındaki değerlendirmeye bakarak tezin esas başlıklar bölümünde her bir başlığın nasıl işlendiği kontrol edilir. Eğer öğrenci üniversitenin kendisine tanımış olduğu alıntı oranını geçerse tezin başarısız olma durumu söz konusu olacaktır. Uzun yıllardır başta bitirme tezi olmak üzere birçok çalışmada verdiği danışmanlık hizmetleri ile destek sağlayan firmamız sizleri yönlendirerek bilimin gelişmesi için katkı sağlamaktan onur duymaktadır.  Bunun yanı sıra elbette bilimsel bir çalışmanın akademik bir lisanla yazılması ve vurgu yapılan kaynakların konu ile ilgili olması şarttır. . Bitirme tezi, Yüksek Lisans ve Doktora gibi çalışmalarınızın dışında Hakemli Makale ve benzeri talepleriniz için danışmanlık alabileceğinizi lütfen unutmayınız. Web sayfamızda bulunan telefon numaralarımız sizlerden gelecek çağrılar için gün içerisinde mutlaka açık bulundurulmaktadır. Aklınıza takılan tüm konularla ilgili olarak lütfen bizleri aramaktan çekinmeyiniz. Sizleri cevaplamaktan büyük memnuniyet duyarız başarılar ve esenlikler diliyoruz.

YORUM YAPIN

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır.Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.