Blog

AnasayfaGENELBitirme Tezi Örnekleri
bitirme tezi örnekleri

Bitirme Tezi Örnekleri

Bitirme tezi, birçok üniversite öğrencisinin son sınıfa geldiğinde tamamlaması gereken ödevlerden biridir. Okula ve ya bölüme göre değişiklik gösterdiği için her öğrencinin yapma zorunluluğu yoktur. Oysa bitirme tezi yazmış olmanın pek çok avantajı da bulunmaktadır. Mesela İyi bir işte ilk adım olan görüşme evresinde oldukça işinize yarar. Ya da iyi bir puan ile mezun olmak için iyi bir teze ihtiyacınız olacaktır. Daha önce tez ile ilgili bir çalışmanız olmayabilir veya tez konusunda herhangi bir fikriniz olmayabilir. Eğer bu durumdaysanız ve tez yazmanız gerekiyorsa önceden hazırlanmış ve size en iyi şekilde yol gösterecek bitirme tezi örnekleri bulunmaktadır. 

Üniversiteden mezun olabilmek için yapılması gereken bir diğer işlemi tez yazmadır. Bitirme tezi veya bitirme projesi olarak adlandırılan bu ödev, hem mezuniyeti sağlarken hem de iyi bir puanla bitirmeye sağlamaktadır. Öğrencilerin pek çoğunun tez konusunda kafalarını karıştıran sorular bulunur. Öğrencilerin kafalarındaki bu soru işaretlerinin biri tezin neden yazılması gerektiğidir. Bir tez yazmaya başlamadan önce tezin amacı ve önemi mutlaka iyi anlaşılmalıdır. Bu yüzden “neden bu tezi yazıyorum?” sorusuna cevap vermeniz gereklidir. Çalışmanın amacını belirlemek size tez yazma sürecinde hedefinize ulaştırmak için yol gösterecektir. Öğrencilerin aklına takılan sorulardan bir diğeri ise, tez konusudur. Hocaların beğenebileceği ve iş hayatında işlerine yarayacak tezin konusu iyi düşünülmelidir. Eğer tez konunuz öğretim görevlileri tarafından belirlenmiyor ise bitirme tezi örnekleri yardımıyla konu seçimi yapabilirsiniz. En az konu kadar önemli bir diğer aşama başlık ve kaynak taramasıdır. Seçilen başlık tez içerisindeki akışa uymalı ve dikkat çekici olmalıdır. Başlık okuyucuların yazmış olduğunuz teziniz hakkında öz fikir elde etmelerini sağlar. 

Bitirme tezi örnekleri, bitirme tezi hazırlayacak öğrencilere tüm aşamalarıyla yol göstermektedir. Bu açıdan öğrencilerin sıklıkla başvurduğu bir yoldur. Bir tez yazımının tüm aşamalarını en iyi şekilde örneklemektedir. Tezi daha iyi bir şekilde oluşturmanız için ve nasıl bir yol izleyeceğinizi anlamak için mutlaka tez örneklerini incelemeniz gerekir. Tez örneklerini üniversitelerin web sayfalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. 

YORUM YAPIN

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır.Privacy Policy and Terms of Service apply.

blank
Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.