Blog

AnasayfaGenelDanışmanlık Merkezi
danışmanlık merkezi

Danışmanlık Merkezi

Lisans  ve yüksek lisans öğrencilerinin mezun olmaları için son aşama olan tez çalışması, ciddi araştırma ve birikim isteyen bir konu haline geldi. Tez; bir öğrencinin lisans ve yüksek lisans hayatı boyunca edindiği bilgilerin yanı sıra kendi araştırma kabiliyetinin, özgüveninin ve zekasının bir sınavıdır aslında. Böyle bir çalışma, uzun araştırma ve zaman ister. Sadece öğrencinin birikiminin yetmeyeceği aşikar bir durumdur. Durum bu olunca da danışmanlık merkezi yardıma koşar.

Yıllarca emek verip hayatınızı adadığınız eğitim hayatınızın bir tez yüzünden sekteye uğraması siz öğrencilerin hiç işine gelmez. Çok yorucu ve uzun olan tez hazırlama dönemi sizi korkutabilir. Korkmak da son derece normal bir durumdur. Gerçekten çok emek ve bilgi isteyen bir çalışmadır. Tez hazırlamak; çokça uğraş gerektiren, ciddi araştırmalara girmenizi isteyen, ince eleyip sık dokumanızı isteyen, araştırılmak istenen bir konuyu ele almanız gereken, ele aldığınız konunun bilimsel bir karşılığının olması şartını taşıyan, bu dönemden sonraki hayatınızı da büyük ölçüde etkileyen bir süreç olması gibi hususlar, öğrencileri ciddi anlamda  korkutabilir. Tam da bu durumlardan dolayı sıkıntı yaşarken alternatif bir yol olan danışmanlık merkezi gibi yerlere başvurabilirsiniz.

Danışmanlık hizmeti konusunda karar verirken de iyi bir araştırma yapılmalı ve belli başlı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken noktalara şöyle bir göz atabiliriz.

Danışmanlık Merkezinden Yardım Almaya Karar Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1.     Seçilecek olan danışmanlık hizmeti veren merkezin personelinin daha önce yaptığı tez çalışmalarında nasıl bir yol izlediği yol sizin teziniz için büyük bir avantaj sağlayacaktır.
  2.     Danışmanlık merkezinin bu zorlu ve uzun yolda sizin yanınızda olması, gerekli zamanlarda kolayca ulaşabileceğiniz kişilerin olması gibi konularda önem arz eden konulardandır. Bu zor yolda size rehber olacak kurum, sizin stresinizi de azaltarak yola doğru bir şekilde devam etmenize olanak sağlamalıdır. Bu da araştırmalarınızda ve sonuca ulaşma sırasında size yol gösterici olması ile mümkün olacaktır. Doğru bir şekilde danışman bir ekipten yardım almak, tez yazma sürecinde öğrenciyi rahatlatacağı gibi karmaşık gelen süreci bir düzen ve plan doğrultusunda rahat bir şekilde tamamlamasını sağlayacaktır.

 

YORUM YAPIN

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır.Privacy Policy and Terms of Service apply.

blank