Blog

AnasayfaGenelÖn Lisans Tez Danışmanlığı
Ön lisans tez danışmanlığı

Ön Lisans Tez Danışmanlığı

Ön Lisans Tezleri 2 yıllık üniversitelerin bitiminde öğrencilerin akademik çalışmaların farkına varması, akademik dili öğrenmesi ve literatür taramasını yapabilmesi hedefiyle hazırlanan projelerdir. Genellikle ön lisans tezleri lisans ve yüksek lisans tezlerine oranla sayfa sayısı daha azdır. Çalışmaların geneli ise, araştırma kaynaklı olmaktadır. Öğrenciler Lise eğitiminden sonra iki senelik üniversite öğretiminden sonra tez yazma konusunda zorlanmaktadırlar. Daha önce bu konu ile ilgili olarak çok fazla fikri olmayan öğrenciler hem zamandan tasarruf etmek hem de mezuniyet aşamasında bir sürprizle karşılaşıp mezuniyetlerini riske etmemek adına tez danışmanlık merkezlerine başvurmaktadırlar. Öğrencilere bu konu ile ilgili ön lisans tez danışmanlığı çalışmalarında tecrübeli uzman kadromuz ile odevtezprojemerkezi profesyonel destek sağlamaktayız.

Ön lisans tez danışmanlığı kapsamında öncelikle öğrenciler ile tele konferans ya da mail yolu ile konu bulma ya da hazır bulunmuş konu ile ilgili bir fikir alışverişi yapmaktayız. Ön lisans tezinin tahmini sayfa sayısını ve konu başlığını belirledikten sonra belli bir zaman aralığı içerisinde kısım kısım literatür araştırmalarına başlayıp, yazım sürecine geçmekteyiz. Aşağıda Ön lisans bitirme tezlerinin genel özellikleri verilmiştir. Tez yazımında hem tez yazım klavuzuna hem öğrencinin veya hocasının isteklerine hem de aşağıdaki özelliklere önem vermekteyiz. 

Genel bir ön lisans tez danışmanlığı özellikleri aşağıda verilmiştir;

  • Ön lisans bitirme tezleri maksimum 25-50 sayfa arası olabilmektedir,
  • Ön lisans bitirme tezleri analiz şartı yoktur,
  • Ön lisans bitirme tezlerinde hedeflerden birisi kaynak araştırması olduğundan, literatür taramasına daha fazla zaman ayırılması gerekmektedir,
  • Ön lisans bitirme tezlerinde intihal oranı şartı yoktur 
  • Ön lisans bitirme tezlerinde yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Üniversitenin bitirilebilmesi için verilen ön lisans tezleri, tez yazarken kaynak araştırmasının iyi yapılması gerekli olan tezler bakımından da önemli hale gelmektedir. Tezin sayfa sayısı, konuya bağlı olarak farklılık görülmesine rağmen, ortalama 25-50 sayfa aralığında olmaktadır. Ön lisans tez danışmanlığı diğer tezlerle karşılaştırıldığında, ön lisans tezleri kolay görülmektedir. Önce meydana getirilen taslakla beraber belirli bir şablon oluşturulmaktadır ve belirlenen taslağa dayalı olarak çalışmalar devem ettirilmektedir. 

YORUM YAPIN

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır.Privacy Policy and Terms of Service apply.

blank