Blog

AnasayfaGENELTez Danışmanlığı
tez danışmanlığı

Tez Danışmanlığı

Tez, bir düşünceyi veya görüşü belirli kalıplar ve incelemeler çerçevesinde kanıtlamaya çalışmak için yazılır. Tez kavramı hayatımıza genellikle üniversite döneminde karşımıza çıkar. Derslerimizin çoğunda tez okumuş, incelemiş ve hatta o tezlerden sınava girmiş olabiliriz. Yani daha yüzeysel düşünürsek tez kavramını sıklıkla duyarız. İşin tez yazma kısmına geldiğimizde herşey bu kadar kolay olmayacaktır. Bu sefer yıllarca yaptığımız birikimleri ve öğrendiklerimizi açığa çıkarmanın zamanı gelmiştir. Tez yazmak ve hazırlamak tezi okumak kadar kolay değildir maalesef. İşte tam da bu noktada tez danışmanlığı hizmetleri karşımıza çıkmaktadır. Tezi hazırlama sürecinde bilir kişilerin yardımcı olmasını istediğimizde tez danışmanlık merkezlerine başvurmamız gerekir. 

Tez danışmanlığı, öğrencinin yerine tezi yazmak veya hazırlamak anlamına gelmez. Danışmanların yaptığı asıl iş öğrenciyi tez yazımı hakkında bilgi vermek, tüm gerekli moral ve motivasyonu sağlamak için çalışırlar. Tezin başlangıcında danışmandan beklenen hizmet bu şekilde olmalıdır. Danışmanlar tabi ki sadece bununla yetinmezler. Tez yazımı sırasında ortaya çıkan problemleri çözmek için yardımcı da olurlar. Aynı zamanda bazı problemlerin çıkmasını engellemek için de süreci takip ederler. Tez yazma işleminin sonuçlanması da danışmanlarının işinin bittiği anlamına gelmez. Ödevi teslim etme ve gerekirse öğrencinin tezini savunması içinde yardımcı olmaktadır. Kısaca özetleyecek olursak, tez danışmanları öğrencilerin tezi iyi yazmasını ve iyi puanlar almasında rol oynarlar. 

Pek çok kişi tez danışmanlarının ne gibi hizmetler verdiği konusundan bilgi sahibi değillerdir. Bu yüzden öğrenciler danışmanlık hizmetini almaktan çekinirler. Hatta birçoğu böyle bir yardımın olduğundan bile habersiz hazırlamaya çalışır ödevlerini. Bu yazıdaki asıl amacımızda öğrencileri bu hizmetin varlığından haberdar etmek ve en sıkıntılı zamanlarında bir yol göstericinin olduğunu bilmesidir. Mezun olmak için yıllarını veren öğrencilerin çabalarının daha iyi sonuçlanması için iyi bir seçenektir.

Tez danışmanlığı, öğrencilere tez yazım kurallarını, tez hazırlama kriterleri ve kurallarını öğretmeye yardımcı bir hizmet alanıdır. Akademik hayatınızda başarılı bir şekilde ilerlemek ve iyi puanlarla mezun olmak için tez danışmanlık merkezlerinden bu hizmeti alabilirsiniz. Detaylı bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz. 

YORUM YAPIN

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır.Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.