Blog

AnasayfaGENELTez Danışmanlık
tez danışmanlık

Tez Danışmanlık

Okul hayatımızda hepimiz en az bir defa da olsa tez kavramını duymuşuzdur. Genellikle üniversitede karşımıza çıkan tez kavramı, öğrencilerin gözünde bir ödev olarak nitelendirilir. Aslında tez bir ödevden daha da fazlasıdır. Bilimsel bir kavram veya düşünceyi ele alan tez, pek çok kişiye akademik araştırmalarında yardımcı olmaktadır. Tezin anlamı ve amacı ileriki zamanlarda biraz daha net anlaşılmaktadır. Bitirme tezi, yüksek lisans tezi gibi bazı tez çeşitleri bulunmaktadır. Her eğitimin işlevi nasıl farklıysa saydığımız her tezde birbirinden elbette farklı olacaktır. Bugün üniversite öğrencilerine baktığımızda yarısından çoğu tez yazmayı hatta tezin amacını bile bilmemektedir. Tam da bu noktada tez danışmanlık merkezleri karşımıza çıkmaktadır. Tez ile ilgili bilgi sahibi olmamıza ve tez yazma sürecinde her konuda yanımızda olan bu merkezler öğrencilerin işini kolaylaştırmıştır. 

Bir öğrenci tez yazmaya karar verdiğinde öncelikle çok kolay bir işlem olduğunu düşünebilir. Aslında durum böyle değildir. Tez yazma işlemi çok uzun süreli ve bilmeyen biri için çok zorlu bir işlemdir. Öğrenciler ilk etapta kolay sandıkları için tez yazma işlemine tek başına başlar. Kısa bir süre tez yazmanın düşündüğü kadar kolay olmadığını anlayan öğrenciler çareyi tez danışmanlık merkezlerinde arar. Bu merkezlerden iyi bir hizmet ve yardım alabilmek için öncelikle işlevlerini anlamamız gerekir. Öğrencilerin en sıkıntılı dönemleri olan bitirme aşamasında danışmanlık hizmeti vermektedir. Öğrenciye tez aşamaları hakkında bilgi vermek, nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlatan danışmanlar bulunur. Ayrıca öğrenciyi tez yazmaya ve mezun olmaya psikolojik açıdan hazırlarlar. Tez danışmanlık merkezleri bitirme tezi, yüksek lisans tezi, doktora tezi gibi tüm tez çeşitleri için yardımcı olurlar. Bu merkezlerde her düzey akademik çalışmalarınız için sizlere yol gösterecek uzman akademik danışmanlar bulunur. 

Tez danışmanlık, öğrencilerin tez yazma sürecinde hem mental hem de psikolojik desteği vermeyi amaçlayan bir daldır. İyi bir tez hazırlamak bilgi ve birikim gerektirmektedir. Tüm konularınız için yardımcı olacak uzman danışmanlardan hizmet almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm tez aşamalarında bilgili bir danışman arıyorsanız, bize ulaşın.

YORUM YAPIN

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır.Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.