Blog

AnasayfaGENELTez Danışmanlık Merkezi
tez yazım merkezi

Tez Danışmanlık Merkezi

Lisans ve lisansüstü eğitimlerde, sona yaklaşıldığında okulun bitmesi ve başarılı sayılabilmesi için son bir aşamadan geçilmesi gerekir. Bu aşama, eğitim aldığı yılların meyvesini vermesi anlamına gelir. Uzun yıllar devam edilen ve emek verilen eğitim aşamasının sonuna gelinmiş demektir. Tez hazırlama, yorucu ve taşlı bir yoldur. Geniş araştırmalara ve bilgilere dayanır. Bu uzun ve yorucu yol kimi zaman öğrenciler için büyük bir problem haline gelebilir. Tez danışmanlık merkezi, öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak ve planlı ilerlemelerini sağlama noktasında destek vermektedirler.

Kimi zaman öğrenciler araştırma yapacakları konuyu seçmekte ve kaynak bulmakta sıkıntı yaşarken kimi zaman da çok fazla kaynak olması ve konunun geniş alanlara yayılması öğrencilerin ne yapacaklarını bilememelerine sebep olur. Uzun yıllar emek verip son aşamasına gelinmiş olan eğitimin burada tıkanıp kalması ya da yapamayacağını düşünme gibi korkular gergin bir süreci beraberinde getirir. Bütün bu zorluklar baş etmek için ise mutlaka uzman kişilerden destek almak ve iyi bir rehber bulmak gerekmektedir. Tam bu noktada tez danışmanlık merkezi öğrencilerin yardımına koşar. Öğrencilerin çabalarını, kendi uzman kadrolarının tecrübeleri ile harmanlayarak doğru bir yol haritası belirlerler.

Öğrencilerin ilk olarak tez yazımında hangi konuyu seçeceklerini ve araştırmayı hangi temel amaç üstüne inşa edeceklerini bilmeleri önemli bir husustur. Çünkü, tezi hazırlamakla değil tez yazan öğrenciye yol göstermek ve rehberlik etmekle mükelleftir. Belirleyeceğiniz bilimsel ve araştırmaya dayalı konuyu beraber ele alarak amacınıza ulaşmanızda siz değerli lisans ve lisansüstü  öğrencilerine yardımcı olmaya çalışırlar. Bunun için yapılması gereken ise, öğrenciler ile birlikte planlı ve programlı olarak bir yol haritası belirlemek ve alanında uzman danışmanlar ile beraber bu yolda ilerlemektir.

Tez hazırlamaya başlamadan önce dikkat etmemiz gereken bir çok konu vardır. Bunları tek tek ele alıp doğru ve rahat bir tez süreci için bu aşamaları uygulamak, sizleri sonuca daha kolay bir şekilde ulaştırır. Tez danışmanlık merkezi amacı lisans ve lisansüstü seviyesine gelmiş olan öğrencilere danışmanlık hizmet vermektir. Kaliteli hizmet vermeyi kendine amaç edinmiş bir kurum olmaları lisans ve lisansüstü eğitim alan bireylerin tez sürecini daha rahat ve doğru bir yolla geçirmeleri konusunda imkan sağlar.

 

 

YORUM YAPIN

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır.Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.