Blog

AnasayfaGENELTez Danışmanlık
acil tez yazdırma

Tez Danışmanlık

Tez Yazma aşamasında iken kullanılan dil de en az konu seçimi kadar önemlidir. Dilin akıcı ve yalın olması konunun doğru bir şekilde ifade edilmesi açısından önemli bir unsurdur. Kullanılan kelimelerin de aynı şekilde yalın ve günümüz Türkçesine uygun olması gerekir. Cümlelerin birbirleriyle bağlantılı ve akıcı olması da okuyan kişinin gözünde hazırlanan tezin titizlikle ve hassasiyetle hazırlandığını düşünmesine sebep olacaktır. Noktalama ve imla kurallarına uymak da çok önemlidir. Tezi değerlendirecek olan kişinin noktalama ve imla kurallarına da dikkat edeceği kaçınılmaz bir gerçektir. Kullanılan kağıt, dosya gibi basit malzemelerin de önemi büyüktür tez yazdırma konusunda. Aslında tez sürecinin bütün aşamalarında mutlaka dikkatli davranılmalı ve bu sürecin bir bütün olduğunu, her aşamanın birbirini tamamlayan bir parça olduğunu bilerek yazılması gerektiği göz ardı edilmemelidir.

Tez Danışmanlık konusunda danışmanlık verilen kurumlar;

  – Ne kadar zamandır bu işle meşgul,

  – Daha önceden yaptığı işler de öğrencileri ne kadar memnun etmiş,

  – Çalışma kadrosunda kimler var,

  – İstenilen her alanda yeterli donanıma sahip olup olmadıkları gibi başlıklar üzerinde kapsamlı bir araştırma yapıldıktan sonra danışmanlık kurumuna karar verilmelidir.

Tez danışmanlık işleminde bütün aşamalar tamamlandıktan sonra elde edilen sonuç bir taslak şeklinde önceden incelenmeli, daha sonra son haline getirilmelidir. Tez sürecinin bir bütün olduğu unutulmamalı, içinde yer alan araştırmalar, destekleyici görseller, dosyalama ve sunumu ile bir bütünü oluşturduğu yadsınmamalıdır. Bütün bunlardan ötürü danışman olarak seçilecek olan kurumun mutlaka profesyonel çalışan bir kurum olmasına özen gösterilmelidir. Aciliyetinizi de göz önüne alacak olursak da merkez profesyonel olmalıdır. 

Sayılan tüm etmenler ve tez danışmanlık önemi göz önünde bulundurulduğunda eğitimin tamamlanması için son aşama olan tez bölümünü, mutlaka alanında uzman ekibiyle ve profesyonelce yapan bir danışmanlık merkezi bulmak, bu işin kilit noktalarından biridir. Bu bilinçte olarak tercih yapmak, hem stressiz bir tez sürecine hem de olumlu sonuçlar alınan bir yola sahip olmayı sağlayacaktır. Tezin araştırılması kadar izlenen yolların ve sürecinden önemli olduğunu unutmamak gerekir.

YORUM YAPIN

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır.Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.