Blog

AnasayfaGENELTez Hazırlama

Tez Hazırlama

Tez Hazırlama Aşamaları

Her öğrencinin hayalinde iyi bir üniversitede eğitim alarak yaşamını kendi perspektifi doğrultusunda şekillendirmek vardır. Elbette bu eğitimin en zorlu aşamalarından birini tez hazırlama aşaması oluşturuyor ve tez yazmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Tabii bu zorlu sürece birde her üniversitenin kendine has tez kabul usul ve esasları dâhil olunca iş biraz daha karışık hale geliyor.  Fakat hemen endişeye kapılmayınız çünkü uzman kadromuzdan tezinizi hazırladığınızda yardım alabilir ve hangi kriterlere göre ilerlemeniz gerektiği konusunda destek alabilirsiniz. Dilerseniz bu zorlu süreç nasıl aşılacak, neler yapılması gerekiyor veya bizlerden nasıl bir destek alabilirsiniz? Tarzında sorulara hep birlikte yanıt arayalım

Tez Hazırlama Aşamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tez bir bakıma yüksek öğrenimde geçirdiğiniz eğitim döneminin en son sınavıdır diyebiliriz. Sonuçta tezi  istenilen  ölçülerde  bitirememek mezun olamamak anlamını taşıyor. Bu  kadar önemli bir çalışmanın aylar öncesinden başlamasının nedeni de tam olarak budur. Minimum 4 yıl boyunca alınan eğitimin değerlendirmesi olarak kabul edilen Tez çalışmasının birçok farklı  çeşidi bulunuyor. Bitirme tezi, Yüksek Lisans tezi veya Doktora tezi olarak üç başlık altında tez çalışmasından söz etmek mümkündür. Tabii her tez çalışması kendi konseptinde değerlendirileceğinden kategori farkının mutlaka dikkate alınması gerekecektir. Dolayısıyla her biri birbirinden farklı çalışmalardır. Dilerseniz biz öncelikle  bitirme tezi nedir, nasıl hazırlanmalıdır? Kısaca bu konu hakkında sizleri bilgilendirelim.

Bitirme Tezi En Fazla Talep Edilen Tez Tipi

Hepimizin malumu olduğu üzere bitirme tezi dönem sonunda öğrencinin öğrendikleri üzerinden kendi hayal dünyası çerçevesinde yenilik getirecek ve bilimsel anlamda farkındalık yaratacak bir çalışma yapması istenilir. Elbette bu noktada çalışma esnasında yararlanılacak kaynakların belirtilmesi ve bu kaynaklardan yola çıkarak konuların öğrenci tarafından mevcut konunun geliştirilmesi talep edilir. Tabi burada dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Örneğin; tez konuları işlenirken kaynak belirtilmeden gerçekleştirilen bir yazım öncelikle intihal bakımından şüphe uyandırır. Elbette değiştirilemeyecek ifadeler saklı kalmak kaydıyla her üniversitenin kendi kriterleri çerçevesinde intihal yani alıntı yapabilme serbestîsi oranı bulunmaktadır. Sizlere profesyonel danışmanlık yapmak üzere telefonlarımız sürekli açık bulundurulmaktadır. Başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

YORUM YAPIN

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır.Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.