Blog

AnasayfaGENELTez Proje Yazdırmak

Tez Proje Yazdırmak

Tez yazdırmak için dikkat edilmesi gereken 5 detay

Tez yazmak birçok öğrenciye zor geliyor. Bunun çeşitli nedenleri var. Bazıları boşa zaman harcamak olarak gördükleri için yazmak istemiyor bazıları da yaşanan aksilikler yüzünden yazacak fırsatı bulamıyor. Günümüzde bu konuda yardımcı olan çok sayıda internet sitesi bulunuyor. Bunlardan birisi ile anlaşma yaparak tezinizi başkasına yazdırabilirsiniz. Ancak bu işleri yapanların hepsinin güvenilir olmadığını söylememiz gerekiyor. Eğer sizde tez yazdırmak konusunda kararlı iseniz dikkat etmeniz gereken detaylar var. Bunlara dikkat ederek rezil olmadan tezinizi yazdırabilirsiniz. Şimdi  tez yazdırmak noktasında dikkat etmeniz gereken 5 önemli detaya bakalım

İletişim Bilgilerini Kontrol edin
Tez yazmayı meslek haline getiren ve tez yazdırma konusunda çalışan çok az sayıda insan var. Bunlar bu işi gerçekten profesyonel olarak yapıyorlar. Ancak bunların yanında kötü niyetli ya da yetersiz tez yazan insanlarda var. Bunlar ile uğraşmak ve dolandırılmak istemiyorsanız iletişim bilgilerine dikkat etmelisiniz. Ücretsiz e-mail adresleri olmamalı. Örneğin info@odevtezprojemerkezi.com gibi bir mail adresleri olmalıdır.

Kimlik Bilgileriniz paylaşırken dikkatli olun
Bu tür siteler öncelikle sizden kimlik bilgilerinizi isteyecektir. Güvenilir olup olmadığı bilmediğiniz insanlara kimlik bilgilerinizi vermezsiniz. Bu siteleri de öyle düşünüp hemen kimlik bilgilerinizi boşluklara doldurarak göndermeyin. Dolandırıcıların eline geçebileceğini düşünün. En kötü senaryo bu değil tabi. Aynı zamanda tez yazma işini size veren hocanıza da tüm bilgileriniz gidebilir. Böyle şeyler başına gelen çok sayıda insan var. Onun için dikkatli hareket etmelisiniz.

Yüz yüze ya da telefon ile görüşme yapın
Tez yazan siteler öncelikle ödemeyi talep ederler. Bu onların en doğal hakkıdır. Ancak kötü niyetli tez yazdıklarını söyleyerek dolandırıcılık yapan insanlar olduğunu unutmayın. Eğer tez yazdırmaya karar verdiğiniz birisi ile görüşüyorsanız. Onunla yüz yüz yüze ya da telefon ile iletişime geçmeden kesinlikle ödeme yapmayın. O kişinin işin ehli ve güvenilir olduğundan emin olduktan sonra ödemenizi yapın. Ayrıca Tez Yazan Yerler başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Görüşmelerinizde dikkatli hareket edin.
Tez yazan insanların birçoğu üniversitelerde belirli görevlerde insanlardır. Yani tez yazma görevini size veren hocanız da tez yazabilir. Yapacağınız işte onunla karşılaşma ihtimaliniz ya da onu tanıyan birisi ile anlaşma ihtimaliniz var. O nedenle tüm bilgileri ve tezinizin konusunu yazar ile paylaşmadan onun nerede olduğunu ve ne iş yaptığını iyice öğrenin. yazdırdığınız tez yüzünden hocanız size geçersiz olduğunu söyleyebilir.

Bilgilerinizi Saklayın
Tez için anlaşırken bilgilerinizi saklamakta dikkatli hareket edin. Mümkünse aldığınız riski düşürmek için sizin tezinizi başkası adı ile sipariş verin. Gerçek bilgileriniz ile sipariş verirseniz bunun tez danışmanınızın önüne oradan da profesöre gidebileceğini unutmayın. Riski düşürmek için kendi bilgilerinizi paylaşmakta ihtiyatlı davranın.

YORUM YAPIN

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.