Blog

AnasayfaGENELTez Yazdırma Yöntemleri
tez yazdırma yöntemleri

Tez Yazdırma Yöntemleri

Her gencin hayalleri arasında iyi bir eğitim almak ve bu eğitimin sonucunda hayalindeki mesleğe kavuşmak vardır. Bu şekilde sonucu iyi bir meslekle biten hayallerin ilk adımını elbette ki iyi bir üniversite bitirmekten geçmektedir. Kişi, hayal ettiği meslek ile ilgili üniversite bölümünü kazandıktan sonra yükü biraz daha hafifledi zanneder. Ama asıl mesele buradan sonra başlamaktadır. Üniversiteyi kazanmak sadece bir adımdır. Kazanılan üniversitenin başarı ile devam ettirilip bitirilmesi kişiyi sonuca götürür. Üniversite eğitimin son aşamasına gelindiğinde ise öğrencileri son olarak tez hazırlama aşaması beklemektedir. Bu aşamada ise tez yazdırma yöntemleri, üzerinde titiz bir çalışma yaparak başarılı olmaya çalışmaktadır.

Tez yazma süreci, çoğu üniversitede okulu bitirebilmek için hazırlanan bir aşamadır. Bunun dışında bir de yüksek lisans yapan öğrenciler için tez süreci vardır. Tezli yüksek lisans alanında eğitim alan kişiler, eğitimlerinin ikinci yılında tez yazma aşamasına başlarlar. Tez yazma süreci elbette ki zor ve uzun bir yoldur. Özellikle yüksek lisans için hazırlanan tez çalışmaları, bazen bir senede tamamlanırken bazen tamamlanması birkaç seneyi bulmaktadır. Bu uzun ve yorucu süreçte yardım almak da gerekli hale gelmektedir. Profesyonel olarak alınan yardımlar sayesinde zorlu olan bu süreç, bir nebze de olsa hafiflemektedir. Tabi bu aşamada tez yazdırma yöntemleri konusunda mutlaka bilgi sahibi olmak ve bu yöntemlere uygun hareket etmek gerekiyor.

Tez yazmak; ciddi, yorucu ve zor bir süreçtir. Bu süreci en verimli şekilde geçirmek için doğru bir şekilde yardım almak önemli bir adım olacaktır. Nelere dikkat etmek lazım, yardım alırken sınırlar neler,  ne kadar yardım alınabilir bütün bu soruların cevaplarına maddeler halinde yanıt arayalım.

 

Tez Yazdırma Yöntemleri Nelerdir?

 

 1. Tez yazma aşamasına gelindiğinde ilk olarak yardım almanıza gerek var mı yok mu?

Bu konuda kendi içinizde bir arayış ve çözüm içine girmelisiniz.  Yardım almanız gerektiğine karar verdikten sonra kurum ile ilgili araştırmalar başlayabilir.

 1.   Tez yazdırma yöntemlerinin ilk kuralı, kişinin kendisinin konu seçimini yapmış olması gerekmektedir. Tez hazırlayan kişi çalışma yapacağı konuyu seçmeden yardım almaya çalışırsa kafasında bütün konular karışacak ve doğru karar vermesi zorlaşacaktır.
 2.   Konu seçimi noktasında karara ulaştıktan sonra sırada yardım alınacak kuruma karar vermek gelmektedir. Öğrencinin yardım alacağı kurum, mutlaka profesyonel ve güvenilir bir kurum olmalıdır. Bunun yanı sıra bünyesinde bulunan ekibin uzman kişilerden oluşması son derece önemlidir. Hizmet alınan kurum, güvenilir olmayan ve uzman olmayan ekibe sahip bir kurum ise, o zaman zor olan süreç daha da zorlaşır ve içinden çıkılamaz bir hal alır.
 3.   Güvenilir bir kurum seçildikten sonra bilinmesi gereken en önemli nokta ise, kurumun kişinin tezini yazmadığı sadece yardımcı olduğu konusudur. Yardım alınan kurum, öğrencinin araştırma yapmasına, verilere ulaşmasına, topladığı verileri analiz etmesine ve bir sonuca varmasına yardımcı olur. Yani kısaca görevlerini özetleyecek olursak öğrenciye tez sürecinde rehberlik yapar, demek doğru olacaktır. Karmaşık bir süreç olan tez yazma sürecini, daha basit hale getirmeye çalışır. Öğrenciye bir yol haritası belirler ve bu şekilde tez sürecinde planlı bir şekilde araştırma yapmasını sağlar.
 4.   Bütün bunlara ek olarak tez yazdırma yöntemleri arasında yardım alınan kurumun öğrencinin problemlerine tatmin edici çözümler bulması da beklentiler arasındadır. Zaten danışmanlık hizmeti verdiklerinden dolayı öğrenci tez sürecinde bir sorunla karşılaştığı anda öğrenciyi çözüme ulaştıracak çözüme yönlendirmek gerekmektedir. Problemlere çözüm bulabilmesi için ise, danışmanlık hizmeti veren kişilerin mutlaka alanında uzmanlaşmış ve pratik çözümler üretebilen kişiler olması oldukça önemlidir.

 

İster üniversite eğitiminin son sınıfında olsun ister yüksek lisans aşamasındaki bir öğrenci için olsun tez yazım aşaması, oldukça titiz bir çalışma gerektiren zorlu ve yorucu bir süreçtir. Zor ve yorucu bir o kadar da karmaşık olan tez yazım sürecini daha rahat ve planlı geçirebilmek için mutlaka profesyonel bir danışmanlık desteği almak gerekmektedir. İşte bu noktada ise mutlaka tez yazdırma yöntemlerini bilmek gerekir. Bilinçli bir şekilde alınan danışmanlık hizmeti, öğrencinin rahat bir süreç geçirmesine ve sonuca kolay ulaşmasına olanak sağlayacaktır.

YORUMLAR

 • Kasım 29, 2019
  reply

  Fatma

  Tez yazdırma yöntemleri hakkında bu detaylı yazınız için tebrik ederim. Açıklayıcı olmuş.

 • Ocak 16, 2020
  reply

  Cantekin

  Sabırlı ve samimi bir ekipleri var. Tez yazdırma sürecinde her konuda yardımcı oluyorlar tavsiye ederim.

 • Şubat 4, 2020
  reply

  Damla

  Başarılı oranı yüksek bir tez yazdırma firması arıyorsanız mutlaka tercih etmelisiniz.

 • Şubat 14, 2020
  reply

  İsmail

  Tez Yazdırma Yöntemleri hakkında hiç ama hiç bilgim yoktu şimdi nasıl bir yol izleyeceğimi anladım. Detaylı bilgi için sizi arayacağım, saygılar

 • Mart 1, 2020
  reply

  Azra

  tez yazdırma alanında gerçekten ama gerçekten uzman hocalarla çalışmak keyifliydi. Acaba başarısız olur muyum sorusunu aklımdan bile geçirmediğim bir süreç oldu. ilgi alakanıza teşekkür ederim.

YORUM YAPIN

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.