Blog

AnasayfaGENELTez Yazdırma
tez yazdırma

Tez Yazdırma

Üniversite yaşamı bir bakıma tüm öğretim döneminin değerlendirildiği ve öğrencinin bu süre sonunda ne kadar bilgi birikimi ve deneyim kazandığın gösteren tez yazdırma tüm dünya üniversitelerinde uygulanan çok eski bir yöntem. Tabii ki bir tez çalışmasında bunun tamamen öğrencinin belleğinde şekillenmesi beklenemez. Bu nedenle bazı üniversitelerde %30 bazı üniversitelerde ise %20 civarında bir alıntı yapmasına izin veriliyor. Akademik karşılığı “intihal” olarak nitelendirilen bu esnetme bölümünün öğrencinin çalışmalarına dayalı olması gerektiği gerçeğini değiştirmiyor. Bunun dışında yine her üniversitenin kendine göre geliştirmiş olduğu kriterler çerçevesinde öğrencilerine tez hazırlatır. Söz gelimi bir üniversite yazı karakteri ve alt başlıklarda yazı puntosu farklı iken başka bir üniversitede farklılık gösterebiliyor.

Tez Hazırlama Öncesinde SPSS Analiz veya Anket Çalışması Gerekebilir

Üniversitelerin bazı bölümlerinde SPSS analiz, anket, saha çalışması, korelasyon gibi çok farklı ve uzun soluklu çalışma gerektiren taleplerin bulunması halinde tez hazırlama öncesinde bu çalışmaların yapılması şarttır. Aksi takdirde çalışmanın devam ettirilmesi mümkün olmaz. Bunun dışında üniversitelerin birbirlerinden farklı tez hazırlama modelleri olduğundan belli bir standarttan söz etmek mümkün değildir.  Bu nedenle kavram kargaşası yaşamadan fakat zamanında bizlerle temas kurmanız durumunda sizin için profesyonel desteği sağlayacağından emin olabilirsiniz. Her biri kendi alanında uzman eğitmenlerimizden oluşan profesyonel kadromuz tezi nasıl hazırlamanız gerektiği noktasında oldukça önemli destek sağlayacaklardır.

Bitirme Projesi Doktora veya Yüksek Lisans İçin Bizlere Başvurabilirsiniz

Elbette en fazla rastlanan bitirme projesi dışında doktora ya da yüksek lisans tezleriniz için de bizlere rahatlıkla başvurabilir ve yine uzman desteğimizden yararlanabilirsiniz. Ancak bu noktada çok önemli bir hatırlatmada bulunalım. Bizlere zamanında haber verilmesi bu noktada başarının anahtarını elinde bulunduruyor. Çünkü çalışmanın teslim edilmesine çok az bir süre kala bizlerden danışmanlık desteği talep etseniz bile zamanında yetişmeyeceği için sizlere üzülerek yardımcı olamamaktayız. Bilim dünyasına yenilik getirmek ve katkıda bulunmak üzere hazırlanan test çalışmalarınızda bizleri danışman olarak tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Lütfen internet sayfamızda bulunan telefon numaralarından bizleri günün her saatinde aramaktan çekinmeyiniz. Tez yazdırma çalışmanızda sizlere yardımcı olmak üzere telefonlarımız sürekli açık bulundurulmaktadır. Başarılar diliyoruz

YORUM YAPIN

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.