Blog

AnasayfaGENELTez Yazım Merkezi
tez yazım merkezi

Tez Yazım Merkezi

Lisans ve lisansüstü eğitimlerde, sona yaklaşıldığında okulun bitmesi ve başarılı sayılabilmesi için son bir aşamadan geçilmesi gerekir. Bu aşama, eğitim aldığı yılların meyvesini vermesi anlamına gelir. Uzun yıllar devam edilen ve emek verilen eğitim aşamasının sonuna gelinmiş demektir. Tez hazırlama, yorucu ve taşlı bir yoldur. Geniş araştırmalara ve bilgilere dayanır. Bu uzun ve yorucu yol kimi zaman öğrenciler için büyük bir problem haline gelebilir. Tam bu hususta tez aşamasında olan öğrencilerin yardımına koşan tez yazım merkezi, öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak ve planlı ilerlemelerini sağlama noktasında destek vermektedirler.

Birçok sebepten ötürü tez yazım süreci aksamalara uğrayabilir ya da bazen bir tıkanma söz konusu olabilir. Kimi zaman öğrenciler araştırma yapacakları konuyu seçmekte ve kaynak bulmakta sıkıntı yaşarken kimi zaman da çok fazla kaynak olması ve konunun geniş alanlara yayılması öğrencilerin ne yapacaklarını bilememelerine sebep olur. Uzun yıllar emek verip son aşamasına gelinmiş olan eğitimin burada tıkanıp kalması ya da yapamayacağını düşünme gibi korkular gergin bir süreci beraberinde getirir. Bütün bu zorluklar baş etmek için ise mutlaka uzman kişilerden destek almak ve iyi bir rehber bulmak gerekmektedir. Tam bu noktada tez yazım merkezi öğrencilerin yardımına koşar. Öğrencilerin çabalarını, kendi uzman kadrolarının tecrübeleri ile harmanlayarak doğru bir yol haritası belirlerler.

Tez yazım merkezi öğrenciler ile beraber çalışıp stresli bi süreç olan tez yazımını başarılı bir şekilde atlatabilirler. Bu süreçte ise öğrencilerin ilk olarak tez yazımında hangi konuyu seçeceklerini ve araştırmayı hangi temel amaç üstüne inşa edeceklerini bilmeleri önemli bir husustur. Çünkü, tezi hazırlamakla değil tez yazan öğrenciye yol göstermek ve rehberlik etmekle mükelleftir. Belirleyeceğiniz bilimsel ve araştırmaya dayalı konuyu beraber ele alarak amacınıza ulaşmanızda siz değerli lisans ve lisansüstü  öğrencilerine yardımcı olmaya çalışırlar. Bunun için yapılması gereken ise, öğrenciler ile birlikte planlı ve programlı olarak bir yol haritası belirlemek ve alanında uzman danışmanlar ile beraber bu yolda ilerlemektir.

Tez hazırlamaya başlamadan önce dikkat etmemiz gereken bir çok konu vardır. Bunları tek tek ele alıp doğru ve rahat bir tez süreci için bu aşamaları uygulamak, sizleri sonuca daha kolay bir şekilde ulaştırır.

Bir tez yazım merkezi ofislerinde neler aranır, hangi özelliklere dikkat edilir gibi konular da önemli bir husustur. En önemli noktalardan biri bu merkezin güvenilir, kaliteli ve mutlaka uzman ekiplerden oluşuyor olmasıdır. Bu konuların araştırması merkeze karar vermeden önce kesinlikle ayrıntılı bir şekilde yapılmalıdır. Bir danışmanlık merkezinde mutlaka bulunması gereken özellikleri aşağıdaki gibi birkaç başlık içerisinde değerlendirmek doğru olacaktır. Bu değerlendirmelere dikkat ederek karar vermek tez sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

 

1) Kalite

Amaçları lisans ve lisansüstü seviyesine gelmiş olan öğrencilere tam hizmet vermektir. Kaliteli hizmet vermeyi kendine amaç edinmiş bir kurum olmaları lisans ve lisansüstü eğitim alan bireylerin tez sürecini daha rahat ve doğru bir yolla geçirmeleri konusunda imkan sağlar.

 

2)  Profesyonel Akademik Kadro

Bir tez yazım merkezinde en önemli unsurlardan biri de kadrolarıdır. Eğer uzman ekiplerle çalışmıyorlar ise öğrencilere doğru bir çalışma için destek olmaları mümkün değildir. Her biri alanında uzman olan ekiplerle, danışman hocalarla çalışmaları kriterlerin başında gelmelidir. Bir diğer husus da kadrodaki danışmanların sabırlı olmaları konusudur. Bilindiği gibi tez dönemi zor, yorucu ve hayli uzun bir süreçtir. Bu yolda öğrencilere sabırla yaklaşıp destek vermek hem öğrencinin moralinin yüksek tutulması hem de tezin ilerleyişi açısından oldukça önemlidir.

 

3) Tez Yazım Merkezi Karşılaşılacak Her Problemde Mantıklı ve Pratik Çözüm Üretme

Tez hazırlarken karşınıza değişik büyüklükte problemler çıkabilir. Bu problemlerden bazıları daha basit bir şekilde atlatılırken bazıları öğrencilerin paniklemesine ve umutsuzluğa kapılmasına sebep olabilir. Büyük problemler yaşandığında ise mutlaka danışmanlık merkezinin çözüm üretme konusunda öğrencilere destek olması gerekmektedir. Problemlere çözüm üretebilmek bilgi ve tecrübe ister. Bundan ötürü de uzman ekibin destekleri önemli olacaktır.

 

Bütün başlıklar incelendiğinde görülen şudur ki; bir tez yazım merkezi öğrencilerin tez aşamasını doğru bir şekilde tamamlamaları ve bu süreçte izleyecekleri yolun belirlenmesi, kaynak taramaları ve problem çözümleri gibi birçok konuda destek vermelerinden dolayı oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu kadar önemli faktörleri olan bir kurumu seçerken de bu ölçüde dikkatli olunmalıdır.

 

YORUM YAPIN

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.