Blog

AnasayfaGENELTez Yazım Merkezleri
tez yazım merkezleri

Tez Yazım Merkezleri

Tez yazmak, eğitim hayatının bazı dönemlerinde öğrencilerin bilgi birikimlerini ortaya koymalarını sağlamak ya da onları araştırma yapmaya sevk etmek amacıyla yapılan çalışmalardır. Tez yazma süreci, bazen lisans eğitiminin sonunda bazen ise lisansüstü eğitimin son aşamasında öğrencilerin karşısına çıkmaktadır. Öğrenciler için zor ve uzun bir yol olarak gözüken bu süreç, kimi zaman öğrencileri çıkmaza sürüklemektedir ve pes etme noktasına getirmektedir. Aslında çok zor bir iş olmayan tez yazma süreci, iyi bir planlama yapılamadığı için ya da doğru bir danışmanlık hizmeti bulunamadığı için öğrencilerin zorlanmasına sebep olmaktadır. Öğrenci, neyi nasıl yapacağını bilemediği için bir karmaşanın içine girmekte ve bu karmaşa ile mücadele ederken sonuca bir türlü ulaşamamaktadır. Bu noktada öğrencilere doğru danışmanlık hizmeti vermek için çalışan tez yazım merkezleri bulunmaktadır.

Doğru bir yönlendirme, birçok konuda insanların sonuca kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktadır. Eğer iyi bir yönlendirme olmazsa kişi ne yapacağını şaşırır ve umutsuzluğa doğru yol alır. Öğrencilere tez sürecinde danışmanlık hizmeti veren tez yazım merkezleri, doğru yönlendirme ve planlama ile süreci kolaylaştırmayı amaçlarlar. Öğrencinin yanında olma, destek olma, planlama yapma, doğru kaynaklara yönlendirme, psikolojik olarak destek verebilme gibi birçok konuda yardımcı olmaya çalışırlar. Bu kurumlar, öğrencinin adına tezi yazmak yerine öğrenciye destek olmaya ve doğru bir yönlendirme yapmaya çalışırlar. İlk defa tez süreci ile karşı karşıya kalan öğrenci ne yapacağını şaşırır ve bu konuda tecrübesi olan kişilerden yardım almak ister. Bu noktada bu kurumlar, öğrencilere tecrübelerini aktararak yardımcı olmaya çalışırlar.

Öğrencilerin doğru bir süreç geçirmeleri için çalışan tez yazım merkezleri, hangi niteliklere sahip olmalıdır, bununla ilgili de mutlaka iyi bir araştırma yapmak gerekir. Taşıması gereken niteliklerle ilgili şu şekilde kısa açıklamalar yapabiliriz.

 

Güvenilir Bir Kurum Olmalıdır

Bir danışmanlık kurumu konusunda karar vermeden önce, ilk olarak destek alınacak olan kurumun güvenilir olup olmadığı araştırılmalıdır. Bu alanda uzun yıllar çalışıp çalışmadığı, kaç senelik bir kurum olduğu ve hatta var ise kurum ile ilgili yorumların mutlaka değerlendirilmesi gerekir. Bu husus, karar aşamasında oldukça önemli bir kriterdir.

 

Kurumun Verdiği Hizmetler Neler?

Seçeceğiniz tez yazım merkezi, size hangi konularda yardımcı olacak, sizin için yeterli donanımda bir kurum mu, bu konulara dikkat etmek ve baştan bunları göz önünde bulundurmak öğrenciye büyük fayda sağlayacaktır. Kurum, size araştırma, konu seçimi, kaynaklara ulaşabilme, yazım aşaması gibi konularda destek sağlıyor mu verdiği hizmetler neler? Bunlar ayrıntılı bir şekilde araştırılmalıdır, aksi takdirde süreç içinde sıkıntılar meydana gelebilir.

 

Uzman Kadroya Sahip Olmalıdır

En önemli hususlardan biri de kadronun uzman kişilerden oluşmasıdır. Tecrübeli, bilgi birikimine sahip ve karşısındaki kişiye fayda sağlayabilecek nitelikte kişilerden oluşan bir kadro, öğrenci için oldukça faydalı olacaktır. Öğrenci, süreç içinde zorlanmadan yardım alabilecek, ekipteki alanında uzman kişilerin tecrübelerinden ve görüşlerinden rahat bir şekilde faydalanabilecektir. Bundan dolayı dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

İletişim Kurma Yolları Hep Açık Olmalıdır

Öğrenci, süreç içinde zaman zaman zor anlar yaşayabilir. Bazen konuda ilerlemekte zorlanabilir bazen yapamayacağını düşünebilir ya da acil olarak yardım almaya, fikir alışverişinde bulunmaya ihtiyaç duyabilir. Bu gibi durumlarda tez yazım merkezinin kapıları hep açık olmalı ve öğrenciye doğru danışmanlık hizmetini vermelidir. Bu husus da öğrencinin kendini rahat hissetmesi ve doğru adımlarla ilerlemesi konusunda oldukça önemlidir. Öğrenci, danışmanlık hizmeti aldığı kuruma rahat bir şekilde ulaşıp takıldığı noktalarda yardım alabilirse çalışmasında ilerlemesi de daha kolay olacaktır.

Tez yazma süreci, öğrenci için bilmediği ve karmaşık olarak gördüğü uzun bir yoldur. Bu yolda yürürken mutlaka deneyim sahibi kişilerden destek almak isteyecektir. Destek aldığı kişi ya da kişilerin de ona faydalı olması oldukça önem arz etmektedir. İşte bu noktada birçok açıdan öğrenciye destek veren tez yazım merkezleri öğrenciye yardım etmektedir. Bahsedilen bu merkezler; öğrencinin doğru planlama yapması, kaynak bulması, araştırma olanağı bulması, danışmanlık hizmeti alabilmesi, doğru bir şekilde tezini yazması ve sunumunu, dosyalamasını doğru yapması gibi birçok konuda öğrencilere fayda sağlamaktadır.

YORUMLAR

 • Kasım 16, 2019
  reply

  Selin

  7-10 sayfa aralığında lüksemburg ekonomisi hakkında tez hazırlanacaktır ücreti öğrenebilir miyim

 • Ocak 10, 2020
  reply

  Seda

  tez yazım merkezleri arasında güvenilir olanlar hangileri neye göre güven oluşuyor yardımcı olur musunuz?

 • Ocak 18, 2020
  reply

  Esma

  Tez yazım merkezleri araştırmaya başladığımda bir çok yer ile görüştüm ama en çok size güvendim.. Güvenimi boşa çıkarmadığınız için teşekkür ederim.

 • Şubat 29, 2020
  reply

  Kazım

  Böylesine profesyonel bir ekip ile tanışıp, böyle profesyonel bir tez yazım merkezi bulduğum için çok şanslıyım.. Tek seferde geçme garantisini veriyoruz derken yalan söylememişler gerçekten tek seferde geçtim. teşekkürler

YORUM YAPIN

Mühendislik alanlarında hizmet vermiyoruz.